MARDİN – MİDYAT – DİYARBAKIR -ŞANLIURFA

TUR TARİHLERİ :

TUR FİYATI :

Mersin Vipol 21:00  Forum 21:05 Karayolları 21:15 / Tarsus Nusret Mayın 21:50 / Adana Duygu Cafe Önü 22:45

1.Gün:  Belirlemiş olduğumuz noktada buluşmanın ardından hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Mardin ilçesi Midyat‘a geliyoruz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra mimarisi kendine has olan taş konaklar arasında yürüyerek Devlet Konuk Evi’ne geliyoruz. Gümüşçüler Çarşısı‘nda vaktimizi değerlendirip Mardin’e geçiyoruz. Kasımiye Medresesi, Deyrülzafaran Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Eski Mardin’de ise dar sokaklardan geçerek Kültür Sokağı, Mardin Müzesi, Ulu Cami‘yi görüyoruz. Ayrıca yöresel ürünlerin bulunduğu çarşıda dolaşmanız için sizlere serbest zaman veriyoruz. Toplanma saatimizde aracımızda buluşarak Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü‘de fotoğraf molası vererek konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün: Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Diyarbakır merkezi gezmeye başlıyoruz. Diyarbakır Surlarını görerek Tarihi Hasan Paşa Hanı, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi‘ni ziyaret ediyoruz. Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Son dönemde oldukça bilinen ve tüm dikkatleri üstüne çeken dünyanın en eski ibadet merkezi Göbeklitepe‘ye geliyoruz. Rehberimizin anlatımı sonrası Şanlıurfa merkeze geliyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Balıklıgöl‘ü ziyaret ederek serbest zaman veriyoruz. Yöresel Sıra Gecesi eğlencesine (Extra)katıldıktan programımızı tamamlayıp Mersin’e  doğru yola çıkıyoruz. Bir başka gezide görüşmek dileği ile…

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Araçlarla Ulaşım
1 Gece 4* Plaza Otel HB Konaklama
Zorunlu Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Sınırsız Güleryüz ve Eğlence

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Yöresel Sıra Gecesi Eğlencesi
Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tüm Kişisel Harcamalar

NOT :

  • Turlarımızda kişi sayısına göre, 46+1 / 27+1 / 18+1 belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. Turlara kayıt verirken bunu kabul etmiş sayılırsınız.
  • REHBER, HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
  • KESİN REZERVASYON İCİN 1500 TL KAPORA ÖDEMESİ YAPILMAKTADIR.
  • TEK KATILIMLARDA SİNGLE ODA FARKI UYGULANMAKTADIR.(700 TL )
  • 2 YETİŞKİN İLE AYNI ODA DA KALMA ŞARTI İLE 0-6 YAŞ COCUK ÜCRETSİZ 07-11 YAŞ COCUK 2000 TL .