DOLU DOLU 2 GECE 3 GÜN BATUM TURU

TUR TARİHİ:

TUR FİYATI :

ARAÇ KALKIŞ HAREKET YERİ & SAATİ

MERSİN ACENTA  ÖNÜ 16:00

TARSUS NUSRET MAYIN 16:45

ADANA DUYGU CAFE ÖNÜ : 17:30

DÖNÜŞ GÜN SAAT : MERSİN 08:30 / ADANA 07:00 (TAHMİNİDİR YOL DURUMUNA BAĞLI DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR )

TUR PROGRAMI

1.GÜN

 Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonrasında yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuza Niğde, Kayseri, Sivas, Erzincan istikametini takip ederek devam ediyoruz. Sabah saatlerinde bölgeye giriş yapıyoruz. Bizi bekleyen transfer araçları ile yayla programımızın startını veriyoruz. Şenyuva Köyü‘nde bulunan Tarihi Taş Köprü (Sevdaluk Köprüsü) fotoğraf molası sonrası Zilkale‘ye geliyoruz. Burada kısa serbest zaman sonrası Ayder Yaylası‘na geçiyor ve fotoğraf alıyoruz. Yayla turu bitiminde aktivite alanına geçiyoruz. Zipline ve Salıncak aktiviteleri sonrası Sarp Sınır Kapısı‘na geliyoruz. Gürcistan Batum’a yeni kimlik ya da pasaport ile vizesiz giriş yapıyoruz. Gümrükten geçtikten sonra bizi bekleyen transfer aracımızla buluşuyoruz. Küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi, Çoruh Nehri ve Ters Evi panoramik olarak görerek Batum şehir merkezine ulaşıyoruz. Otelde kısa bir süre dinlendikten dileyen misafirlerimiz şehir turu yapabilir, telefon & elektronik eşya almak isteyenler alışveriş merkezlerine gidebilir yada dileyen misafirlerimiz otelimizin Casinosuna gidebilir ve şanslarını deneyebilirler. 

2.GÜN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılarak Batum gezimize başlıyoruz. Piazza Meydanı’nı fotoğraflıyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi’ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Avrupa Meydanı‘nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip Tiyatro Meydanı‘nda altın renkli Poseidon Anıtı‘nı görüyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabe Kulesi ile aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli‘ni fotoğraflayarak serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz teleferiğe binerek şehri kuşbakışı izleyebilir, hediyelik eşya alışverişi yapabilirler. Akşam Batum gecelerini yaşıyoruz. Konaklama otelimizde. 

3.GÜN

Uyandırma ve otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Tekrardan Türkiye’ye geçmek için Sarp Sınır Kapısı’na geliyoruz. Telefon ve elektronik eşya alan misafirlerimizin vergi iadesi işlemlerini takiben Türkiye’ye geçiyoruz. Rize’de Rize Bezi Mağazası‘nda mola vererek ürünlerle ilgili bilgi alıyor ve alışveriş yapıyoruz. Karadeniz Yöresel ürünlerinde bize özel kuymak yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada alışveriş yapabilirler. Sürmene Bıçak Atölyesini ziyaret ederek Sürmene Bıçağı ile ilgili bilgi alıyoruz. İsteyen misafirlerimizin alışveriş de yapabileceği Çay Fabrikası’na gelerek çayın yapım aşamaları görüyor, çayımızı yudumluyoruz. Son olarak Trabzon Ekmeği ve mısır ekmeği tadımı ve alışverişi yapıyoruz. Gümüşhane – Erzincan – Sivas – Kayseri – Niğde istikametini takip ederek bir dahaki turlarda tekrar beraber olmak ümidiyle Mersin’e dönüyoruz.

NOT: Rehber, hava ve yol şartlarına bağlı programda değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 
2 Gece Otel Konaklama BATUM Intourist Palace Hotel & SPA 5* OTELDE KONAKLAMA ( Otelde sadece sabah kahvaltısı)
Lüks Araçlarla Ulaşım
Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Akşam Yemekleri
Zipline & Salıncak Aktiviteleri
Küçük Araçlarla yapılan Yayla Transferleri (Ayder Yaylası, Çinçiva Köyü, Sevdaluk Köprüsü, Şenyuva, Zilkale 300 TL)
Batum Transfer 400 TL + Giriş Harç pul ücreti 150 TL
Tüm Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tüm Kişisel Harcamalar

NOT :

  • Turlarımızda kişi sayısına göre, 46+1 / 27+1 / 18+1 belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. Turlara kayıt verirken bunu kabul etmiş sayılırsınız.
  • REHBER, HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
  • ÖN REZERVASYONLAR 2 GÜN GEÇERLİDİR. KESİN REZERVASYON İCİN 2000 TL KAPORA ÖDEMESİ YAPILMAKTADIR.
  • 2 VEYA 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI FİYATTIR.
  • 2 YETİŞKİN İLE AYNI ODA DA KALMA ŞARTI İLE 0-4 YAŞ COCUK ÜCRETSİZ / 5-9 YAŞ COCUK ( 3,500 TL) .
  • BATUMA GİRİŞ İÇİN YENİ ÇİPLİ FOTOGRAFLI KİMLİK KARTI YAŞ FARKI OLMAKSIZIN (BEBEK-COCUK YETİŞKİN YAŞ SINIRI YOKTUR ) ZORUNLUDUR.
  • 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLANLARIN BATUMA GEÇİŞTE YANINDA OLMAYAN EBEVEYNDEN MUAFAKATNAME ALINMIŞ OLMASI ZORUNLUDUR.