KURBAN BAYRAMI ÖZEL 3 GECE 4 GÜN DOĞU KARADENİZ BATUM TURU

TUR TARİHİ: 15-20 HAZİRAN

TUR FİYATI: 7900₺

HAREKET SAATİ: MERSİN ACENTA ÖNÜ 16:00 / TARSUS NUSRAT MAYIN GEMİSİ 16.30 / ADANA DUYGU CAFE 17,30

1.GÜN: Pozantı – Niğde – Kayseri – Sivas – Erzincan – Gümüşhane istikametini takip ederek sabah saatlerinde Trabzon ilçesi Maçka‘ya geliyoruz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra Sümela Manastırı‘nı ziyaret ediyoruz ve Kısa bir yolculukla Trabzon’un gözbebeği Uzungöl‘e geliyoruz. Vereceğimiz serbest zaman bitiminde Fırtına Deresi kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Kahvaltı sonrası otelimizden transfer araçlarıyla ayrılıyoruz. Gün boyu sürecek yayla programımızda Şenyuva Köyü‘nde bulunan Tarihi Taş Köprü (Sevdaluk Köprüsü) fotoğraf molası sonrası Zilkale‘ye geliyoruz. Burada kısa serbest zaman sonrası Ayder Yaylası‘na geçiyor ve fotoğraf alıyoruz. Hava ve yol şartlarına bağlı olarak  Huser Yaylası ya da belirlenecek başka bir yaylaya gidiyoruz. Manzaranın keyfini çıkartıyoruz. Yayla turu bitiminde aktivite alanına geçiyoruz. Zipline, Salıncak ve Fırtına Deresi’nde Rafting keyfi sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

3.GÜN: Uyandırma sonrası kahvaltımızı alarak kısa bir yolculukla Sarp Sınır Kapısı‘na ulaşıyoruz. Yeni kimlik yada pasaport ile vizesiz giriş yapacağız ve gümrükten geçtikten sonra bizi bekleyen transfer aracımızla buluşuyoruz. Küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi, Çoruh Nehri ve Ters Evi panoramik olarak görerek Batum şehir merkezine ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alarak Batum gezimize başlıyoruz. Piazza Meydanı’nı fotoğraflıyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi’ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Avrupa Meydanı‘nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip Özgürlük Meydanı‘nda Poseidon Anıtı‘nı görüyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabe Kulesi ile aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli‘ni fotoğraflayarak isteğe bağlı olarak kısa bir tekne turu yaptıktan sonra Otelimize dönüş yapıyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz casino ve club alternatiflerini değerlendire bilirler.

 4.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından Otelden ayrılarak kısa bir yolculuk sonrasında Sarp Sınır Kapısı’na geliyoruz. Free shop’ta alışveriş yaptıktan ve işlemleri tamamladıktan sonra yurdumuza dönüş yapıyoruz. Rize’de Rize Bezi Mağazası‘nda mola vererek ürünlerle ilgili bilgi alıyor ve alışveriş yapıyoruz. Karadeniz’in ve Karadeniz Yöresel ürünlerinde bize özel kuymak yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada alışveriş yapabilirler. Sürmene Bıçak Atölyesini ziyaret ederek Sürmene Bıçağı ile ilgili bilgi alıyoruz. İsteyen misafirlerimizin alışveriş de yapabileceği Çay Fabrikası’na gelerek çayın yapım aşamaları görüyor, çayımızı yudumluyoruz. Son olarak Trabzon Ekmeği ve mısır ekmeği tadımı ve alışverişi yapıyoruz. Gümüşhane – Erzincan – Sivas – Kayseri – Niğde istikametini takip ederek bir dahaki turlarda tekrar beraber olmak ümidiyle Mersin’e dönüyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 
Fırtına Deresi’nde Vulada Otel’de 2 Gece Konaklama (Otelde 3 Sabah Kahvaltısı & 2 Akşam Yemeği)

Batumda 1 gece konaklama(Intourist veya Sky tower)
Lüks Araçlarla Ulaşım
Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemekleri
Batum Transfer 600₺

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu Ücreti 150₺

Zipline & Salıncak & Rafting Aktiviteleri
Küçük araçlarla yapılan Yayla Transferleri (Hava ve yol şartlarına göre Huser yaylası veya Elevit yaylası), zilkale 800₺)
Tüm Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tüm Kişisel Harcamalar

NOT :

  • Turlarımızda kişi sayısına göre, 46+1 / 27+1 / 18+1 belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. Turlara kayıt verirken bunu kabul etmiş sayılırsınız.
  • REHBER, HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
  • KESİN REZERVASYON İCİN  TL KAPORA ÖDEMESİ YAPILMAKTADIR.
  • TEK KATILIMLARDA SINGLE ODA FARKI UYGULANMAKTADIR.( 3000 TL )
  • 2 YETİŞKİN İLE AYNI ODA DA KALMA ŞARTI İLE 0-6 YAŞ COCUK ÜCRETSİZ 07-11 YAŞ COCUK (3500TL)
  • BATUMA GİRİŞ İÇİN YENİ ÇİPLİ FOTOGRAFLI KİMLİK KARTI YAŞ FARKI OLMAKSIZIN (BEBEK-COCUK YETİŞKİN YAŞ SINIRI YOKTUR ) ZORUNLUDUR.
  • 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLANLARIN BATUMA GEÇİŞTE YANINDA OLMAYAN EBEVEYNDEN MUAFAKATNAME ALINMIŞ OLMASI ZORUNLUDUR.