DOĞU EXPRES İLE KARS TURU

KARS- ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS MERKEZ – SARIKAMIŞ ŞEHİTLİKLERİ – KAYAK MERKEZİ – OBSIDYEN TAŞI ALIŞVERİŞİ – KARS KAŞARI ALIŞVERİŞİ

TUR TARİHİ :

HAREKET SAATLERİ : MERSİN FORUM AVM ÖNÜ 16:30 / TARSUS AVM ÖNÜ 17:15 / ADANA İSTASYON MEYDANI 18:00

TUR PROGRAMI

  1. GÜN

BELİRLENEN NOKTALARDAN MİSAFİRLERİMİZ ALDIKTAN SONRA KAYSERİ TREN GARINA DOĞRU HAREKET EDİYORUZ.SAAT 00:45’TE DOĞU EXPRES İLE KARS’ A KEYİFLİ YOLÇULUĞUMUZ BAŞLIYOR.SAATLERİMİZ 18:00-20:00 CİVARI KARS TREN GARINA ULAŞMIŞ OLUYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ (EXTRA) İÇİN SERBEST ZAMANIN ARDINDAN KONAKLMA İCİN OTELİMİZE GECİYORUZ.

2. GÜN

OTELDE ALACAGIMIZ SABAH KAHVALTISI SONRASINDA GEZİMİZE SARIKAMIŞ VE ANİ HARABELERİ ERMENİSTAN SINIRINDAKİ UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNDE BULUNAN ANİ TARİHİ ARKEOLOJİK ALANI ZİYARETİ, GAGİK KLİSESİ , HAVARİLER KLİSESİ, AZİZ KRİKOR ŞAPELİ, AZİZ PRKTİCH (HALASHAR) KLİSESİ, BÜYÜK KATEDRAL (FETHİYE CAMİİ) TİGRAN HONENTS (RESİMLİ) KLİSESİ VE SINIRIN EN UCUNDA BULUNAN BAKİRELER(RAHİBELER) MANASTIRI, PERS UYGARLIĞINA AİT BİR ZERDÜŞT ATEŞGEDESİ VE BİR GÜRCÜ KLİSESİ. ANİ KENTİ. SELÇUKLULAR DÖNEMİNDE DE İSKAN EDİLDİĞİ İÇİN; SELÇUKLU SARAYI VE KALESİ, HAMAMLARI VE TÜRKLERİN ANADOLUDA YAPTIKLARI İLK CAMİİ OLAN EBU-1 MENUCEHR CAMİİ GÖRÜLEBİLECEK YERLER ARASINDA. KAR’A DÖNÜŞ VE ÖĞLEN YEMEĞİ (EXTRA) YEMEK SONRASI SARIKAMIŞ’A HAREKET. YOLUMUZUN ÜZERİNDEKİ ŞEHİTLER ANITINI ZİYARET ETTİKTEN SONRA SARIKAMIŞ’TA KATERİNA KÖŞKÜNÜ DIŞTAN GÖRÜP SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ VE SARIÇAM ORMANINI GEZDİKTEN SONRA KARS’A GERİ DÖNÜŞ AKŞAM YEMEĞİ (EXTRA) VE ALDIKTAN SONRA OTELE GECİYORUZ.

3. GÜN

SABAH OTELDE ALINAN AÇIK BÜFE KAHVALTI SONRASI ERKENDEN ÇILDIR GÖLÜNE HAREKET EDİYORUZ. YAKLAŞIK 2000 M ÇILDIR GÖLÜNDE GEZİ SONRASI BALIK AVINDA TUTULAN BALIKLARLA ÖĞLEN YEMEĞİ (EXTRA) KARS’A DÖNÜŞ. KARS’TA KARS KALESİ, KARAHANOĞLU KÖPRÜSÜ, ON İKİ HAVARİ KİLİSESİ, EBU-1 HAŞAN HARAKANİ TÜRBESİ, TOPÇUOĞLU HAMAMI, MURADİYE HAMAMI, DEFTEDARLIK, GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA KONAĞI, KONSERVATUAR ZİYARETİ, AKŞAM KARS MERKEZ SOKAKLARINDA YÜRÜYEREK KARS KAŞARI BAL ALIŞVERİŞİ VE AKŞAM YEMEĞİ (EXTRA) SONRASI OTELE GEÇİYORUZ.

4. GÜN

SABAH ERKENDEN OTELDE ALACAGIMIZ KAHVALTI SONRASI 08:30 DOĞU EXPRES TRENİ İLE KAYSERİ’YE HAREKET.

5. GÜN

GECE YARISI 01:30 ‘ DA KAYSERİ’YE ULAŞIM SONRASI ARAÇLARLA ADANA’YA HAREKET. SABAH 06:00-08:00 CİVARI VARMIŞ OLUYOR BİR BAŞKA EKC TRAVEL TURLARINDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE VEDALAŞIYORUZ.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
LÜKS ARAÇLARLA KAYSERİ’YE ULAŞIM
TCDD PULMAN KOLTUKLU GİDİŞ DÖNÜŞ TREN BİLETİ
3 GECE 3* OTELDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İLK GÜN TRENDE KAHVALTI
TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
Ören yeri giriş ücretleri
Tüm kişisel harcamalar

NOT :

  • TCDD TREN SAATİ YA DA TARİHİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR. TCDD KAYNAKLI YAPILAN TREN SAATİ DEĞİŞİKLİKLERİNDE ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
  • Turlarımızda kişi sayısına göre, 46+1 / 27+1 / 18+1 belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. Turlara kayıt verirken bunu kabul etmiş sayılırsınız.
  • REHBER HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
  • KESİN REZERVASYON İCİN 1,250 TL KAPORA ÖDEMESİ YAPILMAKTADIR.
  • TUR KALKIŞINA 15 GÜN KALINCAYA KADAR İPTALLERDE YATIRILAN PARANIN TAMAMI İADE EDİLİR.
  • TUR KALKIŞINA 14 GÜN VE DAHA KISA SÜRE KALAN İPTALLERDE KAPORA İADESİ YAPILMAMAKTADIR.
  • TEK KATILIMLARDA SINGLE ODA FARKI UYGULANMAKTADIR.()
  • 2 YETİŞKİN İLE AYNI ODA DA KALMA ŞARTI İLE 0-6 YAŞ COCUK KUCAKTA KOLTUK VERİLMEZ ÜCRETSİZ / 07-11 YAŞ COCUK KOLTUK VERİLİR.