3 GECE 4 GÜN DOĞU ANADOLU TURU

TUR TARİHLERİ : 2-7 TEMMUZ

30 TEMMUZ – 4 AĞUSTOS

3-8 EYLÜL

TUR FİYATI : 8000 ₺

ARAÇ HAREKET YERLERİ: MERSİN ACENTA ÖNÜ 17:30 / TARSUS NUSRET MAYIN 18:30 / ADANA DUYGU CAFE 20:00

TUR PROGRAMI

1.GÜN :  Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonrasında molalar eşliğinde yolculuğumuz başlıyor.

2.GÜN : Sabah saatlerinde  Bitlis ilçesi Tatvan’a geliyoruz. Ahlat’ta dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı özelliğindeki Selçuklu Mezarlığı’nı ziyaret ederek bilgi alıyoruz. Transfer araçlarıyla Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz. Van Gölü ve Krater Gölü’nün eşsiz manzarasıyla Küçükgöl, günümüzde aktif buhar bacalarını da aynı anda görebileceksiniz. Van istikametine devam ederek Edremit’ten tekneye binerek Akdamar Adası’na geliyoruz. Akdamar Kilisesi hakkında bilgi ve fotoğraf aldıktan sonra Van merkeze geçiyoruz. Kedi Evi, Van Urartu Müzesi’nin gezilmesi ve Van Kalesi’nin panoramik görülmesi sonrası otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.                            

3.GÜN :  Otelimizden ayrıldıktan sonra ilk noktamız Bendi Mahi Çayı üzerinde Muradiye Şelalesi olacak. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Çaldıran Ovası ve Tendürek Dağı Geçidi’ni görerek kısa bir yolculukla Ağrı ilçesi Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Yapımı yaklaşık 100 yıl süren ve 1784 yılına tarihlenen İshak Paşa Sarayı’nı gezerek yapı hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Merkezde vereceğimiz öğle yemeği molasını takiben Ağrı Dağı’nı görerek Iğdır ili sınırlarında yer alan Tuzluca Mağarası‘nı geziyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası Kars merkezde otelimize yerleşiyoruz. Akşam Kars’ın sembolü Kafkas Gecesi’ne (Extra) katılarak Aşık Atışması ve Kafkas oyunlarını görme, yöresel yiyeceklerin tadına bakma fırsatını yakalıyoruz.

4.GÜN: : Uyandırma ve kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Ermenistan ile doğal sınırımızı oluşturan Arpaçay kenarına kurulmuş Ani Örenyeri gezerek bilgi alıyoruz. Kars merkezde Kars Kalesi, Kümbet Camii (Oniki Havarileri Kilisesi), Taş Köprü, Ebul Hasan Harakani Türbesi’ni görüyoruz. Buradan Osmanlılar tarafından doğu sınırlarını korumak amacıyla Sultan III. Selim döneminde 1803’te inşa ettirilen Kanlı Tabya’ya geçiyoruz. Yapı, günümüzde Kafkas Tarihi Harp Tarihi Müzesi olarak hizmet vermektedir. Kars Kaşarı, Gravyer gibi yöresel ürünler alışverişi yaptıktan sonra otelimize dönüş yapıyoruz.         

5.GÜN: Uyandırma ve kahvaltı sonrası otelimizden ve Kars’tan ayrılarak Erzurum’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Sarıkamış hareketında donarak şehit olan askerlerimizi anmak üzere Sarıkamış Şehitliği’nde mola veriyoruz. Dadaşlar Diyarı Erzurum’da yöresel Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması şeklinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Şehrin sembolü Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami Yakutiye Medresesi ve Lala Mustafa Paşa Camii’niziyaret ediyoruz. Son olarak Rüstem Paşa Kervansarayı’nda (Taşhan) oltu taşı alışverişi için vereceğimiz serbest zamanın bitiminde bir dahaki turlarda görüşebilmek ümidiyle dönüş yolculuğumuz başlıyor.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 
3 Gece Otel Konaklama (Otelde 3 Sabah Kahvaltısı & 3 Akşam Yemeği )
Lüks Araçlarla Ulaşım
Araç içi ikramlar
Zorunlu seyahat sigortası
Profesyonel Rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
İlk gün sabah kahvaltısı
Tüm öğle yemekleri
İshak paşa sarayı giriş ücreti
Kedi evi giriç ücreti
Akdamar adası transferi
Nemrut krater gölü transferi
Tüm ören yeri giriş ücretleri
Tüm kişisel harcamalar

NOT :

  • Turlarımızda kişi sayısına göre, 46+1 / 27+1 / 18+1 belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. Turlara kayıt verirken bunu kabul etmiş sayılırsınız.
  • REHBER HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
  • KESİN REZERVASYON İCİN 2500 TL KAPORA ÖDEMESİ YAPILMAKTADIR.
  • TEK KATILIMLARDA SINGLE ODA FARKI UYGULANMAKTADIR.( 2,700 TL )
  • 2 YETİŞKİN İLE AYNI ODA DA KALMA ŞARTI İLE 0-6 YAŞ COCUK ÜCRETSİZ 07-11 YAŞ COCUK (3,800 TL) .