RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL 3 GECE BATUM – KARADENİZ – YAYLALAR TURU

TUR TARİHİ: 9-14 NİSAN 2024

TUR FİYATİ:7500₺

ERKEN REZERVASYON FİYATI: 6500₺ (SON GÜN 20 MART)

HAREKET SAATİ: MERSİN ACENTA ÖNÜ 16.00 / TARSUS NUSRAT MAYIN GEMİSİ 16.30 / ADANA DUYGU CAFE 17.30

1.GÜN: Pozantı – Niğde – Kayseri – Sivas – Erzincan – Gümüşhane istikametini takip ederek sabah saatlerinde Trabzon ilçesi Maçka‘ya geliyoruz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra kısa bir yolculukla Sarp Sınır Kapısı‘na ulaşıyoruz. Yeni kimlik ya da pasaport ile vizesiz giriş yapacağız ve gümrükten geçtikten sonra bizi bekleyen transfer aracımızla buluşuyoruz. Küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi, Çoruh Nehri ve Ters Evi panoramik olarak görerek Batum şehir merkezine ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası Batum gezimize başlıyoruz. Özgürlük Meydanı‘nda Poseidon Anıtı‘nı görüyoruz. Avrupa Meydanı‘nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinliyoruz. Piazza Meydanı’na geçerek Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi’ni gezerek ekstra olarak alacağımız akşam yemeği sonrası isteyen misafirlerimiz Batum gecelerini yaşayabilir. Konaklama otelimizde.  

  2.GÜN: Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabe Kulesi ile aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli‘ni fotoğraflayarak isteğe bağlı olarak kısa bir tekne turu yaptıktan sonra vereceğimiz serbest zamanda isteyen misafirlerimiz elektronik alışverişi yapabilir, Dönmedolap’a ya da Teleferik’e binebilirler. Konaklama otelimizde.

  3.GÜN: Otelimizden ayrılarak Sarp Sınır Kapısı‘na geliyoruz. Free shop’ta alışveriş yaptıktan ve işlemleri tamamladıktan sonra yurdumuza dönüş yaparak kısa bir yayla turu yapıyoruz. Şenyuva Köyü‘nde bulunan Tarihi Taş Köprü (Sevdaluk Köprüsü) fotoğraf molası sonrası Zilkale‘ye geliyoruz. Palovit Şelalesi’ni görerek Ayder Yaylası‘na geçiyoruz. Manzaranın keyfini çıkartıyoruz. Yayla turu bitiminde aktivite alanına geçiyoruz. Zipline, Salıncak ve Fırtına Deresi’nde Rafting keyfi sonrası Fırtına Deresi kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

  4.GÜN: Otelden ayrılarak kısa bir yolculukla Rize’de Rize Bezi Mağazası‘nda mola vererek ürünlerle ilgili bilgi alıyor ve alışveriş yapıyoruz. Karadeniz’in ve Karadeniz Yöresel ürünlerinde bize özel kuymak yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada alışveriş yapabilirler. Sürmene Bıçak Atölyesini ziyaret ederek Sürmene Bıçağı ile ilgili bilgi alıyoruz. İsteyen misafirlerimizin alışveriş de yapabileceği Çay Fabrikası’na gelerek çayın yapım aşamaları görüyor, çayımızı yudumluyoruz. Son olarak Trabzon Ekmeği ve mısır ekmeği tadımı ve alışverişi yapıyoruz. Gümüşhane – Erzincan – Sivas – Kayseri – Niğde istikametini takip ederek bir dahaki turlarda tekrar beraber olmak ümidiyle Mersin’e dönüyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 
2 Gece Batum Intourist Palace Hotel & Spa 5* Otelde Konaklama (Otelde 2 Sabah Kahvaltısı)
1 Gece Fırtına Deresi Vulada Otel’de Konaklama (Otelde 1 Sabah kahvaltısı & 1 Akşam Yemeği)
Lüks Araçlarla Ulaşım
Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemekleri

Batum Transfer 600₺

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu Ücreti 150₺
Batum’da Akşam Yemekleri
Zipline & Salıncak & Rafting Aktiviteleri
Küçük araçlarla yapılan Yayla Transferleri 600₺
Tüm Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tüm Kişisel Harcamalar

NOT :

  • Turlarımızda kişi sayısına göre, 46+1 / 27+1 / 18+1 belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. Turlara kayıt verirken bunu kabul etmiş sayılırsınız.
  • REHBER, HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
  • KESİN REZERVASYON İCİN  TL KAPORA ÖDEMESİ YAPILMAKTADIR.
  • TEK KATILIMLARDA SINGLE ODA FARKI UYGULANMAKTADIR.(  TL )
  • 2 YETİŞKİN İLE AYNI ODA DA KALMA ŞARTI İLE 0-6 YAŞ COCUK ÜCRETSİZ 07-11 YAŞ COCUK (… TL)
  • BATUMA GİRİŞ İÇİN YENİ ÇİPLİ FOTOGRAFLI KİMLİK KARTI YAŞ FARKI OLMAKSIZIN (BEBEK-COCUK YETİŞKİN YAŞ SINIRI YOKTUR ) ZORUNLUDUR.
  • 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLANLARIN BATUMA GEÇİŞTE YANINDA OLMAYAN EBEVEYNDEN MUAFAKATNAME ALINMIŞ OLMASI ZORUNLUDUR.