BURCU KAYA OTEL ÜRGÜP

Otelimiz, tarihin ve kültürün birleşerek bir ihtişama dönüştüğü Kapadokya’nın merkezi, Ortahisar’dadır. Selçuklu mimarisinin genel etkisiyle kayadan oyularak yapılmış, titizlikle hazırlanmış dekoru ile 82 oda ve 164 yatak kapasitesine sahip olup, Kapadokya’nın zenginliğine konforu ekleyerek unutamayacağınız bir tatil geçirmeniz için tam 33 yıldır sizlere hizmet vermektedir.

Özenle döşenmiş şömineli lobimizde ya da çeşitli yerli ve yabancı içkilerin bir arada olduğu barımızda tarihin ev sahipliğinde keyifli sohbetleri mutluluk dolu paylaşımlara dönüştürebilir, açık ve kapalı restoranlarımızda Ürgüp’ün zengin ve verimli topraklarındaki ekolojik tarım alanlarında yetiştirdiğimiz doğal ürünlerle hazırlanan yöremiz mutfağının en leziz örneklerini tadabilirsiniz.

Peri bacalarını manzara olarak izleyebileceğiniz otel havuzumuzda serinlemenin tadını çıkarırken, iş toplantılarınız için yüksek standartlara sahip teknik donanımlı toplantı odamızda sunumlarınızı profesyonellikle gerçekleştirebilirsiniz.

Burcu Kaya Otel’de deneyimli ve eğitimli personelimiz sizi geleneksel Türk misafirperverliğiyle ağırlayacak ve Kapadokya’nın yaşamınızdaki en güzel anılardan biri olması dileğiyle uğurlayacaktır.

Konum

Bahçelievler Mah. İsmail Yavuz Cad. No: 15 Ortahisar Kasabası Ürgüp

Genel Tesis Özellikleri

Kapalı Havuz / Indoor Pool Isıtmalı kapalı havuzumuz her gün 15:00 – 23:00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Masaj Terapileri / Massage Theraphy Spa ve Sağlık merkezimizde iki standart ve Bir V.I.P olmak üzere Üç Masaj odamız bulunmaktadır. Tüm masaj odalarımızda misafirlerimizin kullanımına sunulmuş kişiye özel Duş ve Wc bulunmaktadır. Masaj terapilerimiz uzman terapistler eşliğinde uygulanmaktadır. Sauna Sauna kullanımın sağlık üzerindeki iyi etkisinden çokça yararlanıldığı bilinmektedir. Hiç bir şey her gün Sauna ile terlemekten daha canlandırıcı değildir. Gerginlik kaybolur. Kasları gevşer. Zihnen yenileyerek yeni günün getireceği her şeye daha hazırlıklı olunmasını sağlar. Saunanın bir kaç dakika kullanılması bile daha iyi görünmenizi ve hissetmenizi sağlar. Dünyanın dört bir tarafındaki insanlar tarafından sürekli ve hafif sıcaklığın insan vücudunda olan iyi etkileri bilinmektedir. Bu nedenle doktorlar tarafından da Saunanın arındırıcı etkisi tavsiye edilmektedir. Buhar Odası Steam Room Buharın Faydaları ; Cildi yumuşatır ve güzelleştirir. Zayıflamaya yardımcı olur. Gözenekleri temizler. Türk Hamamı Turkish Bath Saunanın buharlı versiyonu olarak da adlandırılan Türk Hamamı; Ortadoğu ve özellikle 16. Yüzyıl Türk Tarihi ve Kültüründe uzun süre rol almıştır. Türk Kültür Tarihinin olduğu gibi Türk Hamam Tarihi’ de Osmanlı İmparatorluğu ‘na dayanır. Osmanlı Döneminde ki Türk Hamam’ ı üç amaca hizmet etmektedir. * Sosyalleşme amacı ile kullanım, * Dini inanç gereği Ruhen ve Bedenen temizlenme, * Sultanların Mimari ihtişamlarını, Ünlerini ve Zenginliklerini sergileme, Tuz Odası Salt Room Özel olarak tasarlanmış, tuz odaları 20 yıldan fazladır soğuk algınlığı ve grip, alerji, astım, bronşit, kistik fibroz, saman nezlesi ve amfizem, sinüs enfeksiyonu, sinüzit, rinit gibi üst ve alt solunum yolu hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır, Buna ek olarak, kuru sodyum klorür aerosol anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Kulak enfeksiyonu ve egzama, deri iltihabı ve sedef gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek için etkili bir yöntemdir. Fitness Center İster yeni başlıyor olun, ister kendinizi zinde tutmaya adamış olun, ister özel bir program uyguluyor olun; sertifikalı, güler yüzlü fitness uzmanımız hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olmak için size bir program tasarlayacaklardır.