2 GECE 3 GÜN ELAZIĞ & TUNCELİ & KEMALİYE TURU

TUR TARİHLERİ : 

TUR FİYATI :

ARAÇ HAREKET YERLERİ: MERSİN VİPOL 20:30 / FORUM 20:05 / KARAYOLLARI 20:10 / TARSUS NUSRET MAYIN :21:00 / ADANA DUYGU CAFE 21:30

TUR PROGRAMI

1.GÜN: MALATYA – ELAZIĞ
Sabah saatlerinde Malatya’ya geliyoruz. Atatürk Evi Müzesi, Kent Müzesi, Beşkonaklar ziyareti sonrası Şire Pazarı’nda kayısı tadımı ve alışverişi yaparak Malatya’dan ayrılıyoruz. Kömürhan Köprüsü de görerek kısa bir yolculukla Elazığ Harput’a geliyoruz. Ulu Cami (Eğri Minare), Arap Baba Türbesi, Kurşunlu Cami ve Balak Gazi heykelini görerek otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN ELAZIĞ,PERTEK, TUNCELİ,  OVACIK, MUNZUR ÇAYI

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Keban Baraj Gölü’nde yapacağımız kısa feribot yolculuğunun ardından Pertek üzerinden Tunceli merkeze geliyoruz. Cem Evi ve Tunceli Müzesi ziyaretlerinin ardından Ovacık istikametine devam ediyoruz. İlçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri’ni ve Munzur Baba ziyaretgahını da görerek Tunceli programımızı tamamlayarak otelimize dönüş yapıyoruz.


3.GÜN 
KEMALİYE, APÇAĞA KÖYÜ, LÖKHANE, KARANLIK KANYON, TAŞYOL
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Merhum Vali Recep Yazıcı’nın büyük çabalarıyla turizme kazandırdığı Kemaliye’ye gidiyoruz. Muhteşem bir gün bizi bekliyor.  
Kemaliye’de ilk durağımız Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirine konu olan Apçağa köyünü ziyaret ediyoruz. Muhteşem doğası, bozulmamış yapısı ile köyde bir tur atıp, Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evini ziyaret ediyoruz.  
Keyifli bir çay molasının Kemaliye ilçe merkezine geçiyoruz.  
Amerika’da bulunan Grand Kanyonunun ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yol sizleri hayrete düşürecek. 
Kanyonda yapacağımız Tekne Turu (Extra) ardından öğle yemeği molası, ardından sayısız tünelleri, harika doğa manzarası eşliğinde, adrenalin yüklü  Taşyol da dileyen misafirlerimiz jeep safari (Extra) yapabilir. Görüntüler sizi büyüleyecek. Dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Bir dahaki turlarda görüşebilmek ümidiyle dönüşe geçiyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 
2 Gece Otel Konaklama (otelde alınan 2 sabah kahvaltıları & 2 akşam yemekleri )
Lüks Araclarla Ulaşım
Araç ici ikramlar
Zorunlu seyahat sigortası
Profesyonel Rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
İlk gün sabah kahvaltısı
Tüm öğle yemekleri
Tüm ören yeri giriş ücretleri
Tüm kişisel harcamalar

NOT :

  • Turlarımızda kişi sayısına göre, 46+1 / 27+1 / 18+1 belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. Turlara kayıt verirken bunu kabul etmiş sayılırsınız.
  • REHBER HAVA VE YOL ŞARTLARINA GÖRE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
  • KESİN REZERVASYON İCİN 1500 TL KAPORA ÖDEMESİ YAPILMAKTADIR.
  • TEK KATILIMLARDA SINGLE ODA FARKI UYGULANMAKTADIR.( 1000 TL )
  • 2 YETİŞKİN İLE AYNI ODA DA KALMA ŞARTI İLE 0-6 YAŞ COCUK ÜCRETSİZ 07-11 YAŞ COCUK (2.700 TL) .